Šonedēļ Ogres pilsētā notiks jau ceturtā Demokrātijas akadēmijas mācību diena Vidzemes dalībniekiem, kad tiks gūtas zināšanas par tēmu “Demokrātija un pilsoniskā sabiedrība. Funkcijas, regulējumi, ietekme.” Nodarbībā dalībnieki uzzinās par dažādiem līdzdalības veidiem demokrātijā un iespējamiem sadarbības partneriem aktīvai rīcībai, kā arī iepazīs Somijas Inovāciju fonda izstrādāto Dialoga metodi dialoga veicināšanai pēc TimeOut metodes.
Jau ceturtdien, 16. martā Ogres novada Centrālajā bibliotēkā mācību pirmajā daļā teju 40 kursanti no Vidzemes reģiona uzzinās par dažādiem līdzdalības un iesaistes veidiem, kā arī izvērtēs iespējamo potenciālo sadarbības partneru ieguldījumu un ietekmi dažādu demokrātisku aktivitāšu īstenošanā. Par labajiem piemēriem stāstīs un aicinās padomāt Anita Seļicka, Demokrātijas akadēmijas mācību vadītāja. Savukārt mācību otrajā pusē mācību dalībnieki uzzinās par dialoga metodi, kad un kā to izmantot, pašiem piedzīvojot dalību dialoga aplī. Mācības noslēgsies ar Ogres Vēstures un mākslas muzeja apmeklējumu, lai dalībnieki kopā ar muzeja personālu aprunātos un diskutētu par muzejā esošo situāciju.
Jau rakstīts, ka mācību programma “Demokrātijas akadēmija” ietver četras informatīvi bagātas mācību dienas Rīgā ar nodarbībām no vadošajiem Latvijas ekspertiem un vismaz četras mācību dienas ar praktisku, ikdienā pielietojamu un izmantojamu prasmju apguvi katrā no Latvijas reģioniem, tostarp arī Vidzemē. Reģionālās mācības Vidzemē notiks Alūksnes, Madonas, Ogres un Valmieras novados.
Mācību programmu īsteno biedrība “Latvijas lauku forums” sadarbībā ar Latvijas Pilsonisko aliansi, Dienvidlatgales NVO atbalsta centru, Kurzemes NVO centru, Valmieras novada fondu un Zemgales NVO centru. Demokrātijas akadēmiju finansē EEZ un Norvēģijas grantu programma “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.
Plašāka informācija par Demokrātijas akadēmijuskatāma: www.vnf.lv.