Sestdien, 8. decembrī, koncertzāles "Valmiera" telpās norisinājās Vidzemes nevalstisko organizāciju (NVO) forums "Svinam NVO", kurā piedalījās NVO pārstāvji, brīvprātīgie un citi interesenti, lai dienas gaitā kopā iedvesmotos jauniem mērķiem, rastu zināšanas efektīvākai darbībai un apzinātos nevalstisko organizāciju vērtību. Forumā izskaņā tika arī godināti brīvprātīgie Vidzemē. "Svinēsim cits cita klātbūtni, paveikto un jaunas idejas. Šī diena ir pacilājošs mirklis kopā. Cerams, ka ar šo kosmosa kuģīti ielidosim domu kosmosā, kur slēpjas daudzas jaunas idejas un iedvesmas," atklājot forumu, teica Artis Krists Mednis no Valmieras novada fonda.
"Mēs šogad ļoti apzināti esam izvēlējušies nosaukumu "Svinam NVO", jo mums ir ko svinēt, un mēs esam pelnījuši svinēt. Tieši tāpēc saturiski šogad Vidzemes forums ir ne tik ļoti teorētisks seminārs par to, kā aizpildīt veidlapas, vai par projektu konkursiem un to pieteikšanās termiņiem. Tas arī mūs visus interesē, bet mums reizi pa reizei arī jāpārrunā vērtības un lietas, kas mums ir svarīgas, ko no tām varam iemācīties un kā varam iedvesmoties jaunām lietām," uzrunā teica Valmieras novada fonda vadītājs Ansis Bērziņš.
Tāpat viņš ar klātesošajiem dalījās pārdomās par logo tapšanu, minot, ka daudzi droši vien neizprot, kāpēc tieši kosmosa kuģis. Atceroties pagātni pirms 20 gadiem, kad ārzemju NVO pārstāvji iepazīstinājuši ar šo sektoru, pašam galvā raisījušās domas: kas tas par NLO? Kas tas tāds? Arī vēl tagad ir sabiedrības daļa, kas par NVO darbību nav dzirdējusi, un kādam vēl joprojām tas ir NLO.
Ar pieredzes stāstiem uzstājās vairāku Vidzemē īstenotu iniciatīvu autori, lai svinētu dažādību, sadarbību, drosmi un sasniegumus. NVO eksperte Rasma Pīpiķe dalījās ar īstenoto kustību “Dažādībā ir spēks”. “Dažādība ir par to, kā mēs cits citu pieņemam neatkarīgi no tā, vai cilvēkam ir kādi fiziski trūkumi vai nav paveicies, vai viņa vasltī ir bijis karš un viņš devies prom no savas mājvietas, vai tā ir jaunā māmiņa, kas vēlas atgriezties darba tirgū,” skaidroja Rasma Pīpiķe. Balvu no šīs kustības saņēma Valmieras uzņēmums “Wunder” kategorijā “Mūsu tirgus attiecības”, jo nozares specifika ļauj darbiniekiem neraizēties par darba kavēšanu, darbu var paveikt attālināti. Tāpat projektu izstrādē tiek iesaistīti Vidzemes Augstskolas studeni. “Man bija iespēja satikties ar kādu LU profesoru, kurš teica: “Tās ir pilnīgas muļķības. Viņi ir pašnāvnieki!”, kad es viņam stāstīju par Wunder. Bet tur jau ir tā atšķirība- mācās jau ne tikai no veiksmēm, bet arī no kļūdām,” tā R. Pīpiķe.
Provokatīvais reklāmas speciālists Ēriks Stendzenieks dalījās ar pieredzi par to, kas apdraud radošumu un kādi ir tā galvenie izaicinājumi. Savukārt Latvijas Pilsoniskās alianses vadītāja Kristīne Zonberga stāstīja par NVO apvienību, kas turpmākos piecus gadus administrēs Eiropas Ekonomikas zonas finansējumu pilsoniskajai sabiedrībai, kā arī fonda “Iespēju tilts” vadītāja Zita Gustavsone- par Valmieras pirmo sociālo uzņēmumu “Čaklās bites bode”. Pēc iedvesmas stāstiem tika godināti Vidzemes brīvprātīgie un bija muzikāls sveiciens no Loretes Mednes.
Vidzemes NVO forumu rīkoja Valmieras novada fonds. Tā norisi finansiāli atbalstīja Kultūras ministrija, bet brīvprātīgo godināšanu- Nodarbinātības valsts aģentūra, savukārt, pateicoties “Europe Direct” informācijas centram, no Alūksnes caur Smilteni uz Valmieru un atpakaļ veda īpašs NVO autobuss.
Ziņas autore: Elīna Kristiņa
Ziemeļvidzemes laikraksts "Liesma"
(http://www.eliesma.lv/nvo-parstavji-dodas-domu-kosmosa)
Aicinām ikvienu aizpildīt pasākuma izvērtēšanas anketu šeit.